0. Ossendowski Ferdynand Antoni. Huculszczyzna. Gorgany i Czarnohora (Cuda Polski. Piękno przyrody, pomniki pracy, zabytki dziejów. T. 10). Poznań [1936]
Ossendowski Ferdynand Antoni. Huculszczyzna. Gorgany i Czarnohora (Cuda Polski. Piękno przyrody, pomniki pracy, zabytki dziejów. T. 10). Poznań [1936]. Wydawnictwo Polskie (R. Wegner), s. 229, mapa Huculszczyzny 1, liczne ilustr. w tekście, 21,5 cm, opr. współcz. płsk z szyldzikiem i złoc., zach. barwna okł. brosz.
Wydanie 1. Książka wydana w słynnej serii „Cuda Polski”. Pięknie wydana, bogato ilustrowana monografia Huculszczyzny, opracowana przez Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego (1878-1945) – pisarza, dziennikarza, podróżnika, działacza politycznego, autora m.in. powieści „Lenin”, powszechnie znanego ze swej antykomunistycznej postawy. Na końcu mapa Huculszczyzny. Układ ilustracyjny i graficzny Jana Kilarskiego, barwna okładka broszurowa według obrazu Kazimierza Sichulskiego. Oprawa luksusowa Jerzego Filipowicza (nie sygnowana): półskórek z szyldzikiem i złoceniami. Ekslibris, stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1278