0. Ciechowski Wacław. Kijów i jego pamiątki. Z planem, widokami miasta i rycinami ważniejszych budynków. Kijów 1901
Ciechowski Wacław. Kijów i jego pamiątki. Z planem, widokami miasta i rycinami ważniejszych budynków. Kijów 1901. Nakładem Księgarni Leona Idzikowskiego, s. [30], XVI, 352, 30, [24], ilustr. w tekście, 17,5 cm, opr. z epoki pł. ze zdobieniami i złoc. na licu i grzbiecie.
Przewodnik po Kijowie z zarysem jego dziejów, opisem pamiątek historycznych i poszczególnych dzielnic miasta oraz charakterystyką przemysłu i handlu wraz z wykazem alfabetycznym. Na końcu zamieszczono przewodnik informacyjno-adresowy oraz liczne reklamy firm kijowskich. W bocznej kieszonce efektowny kolorowy plan miasta (po rozłożeniu 30 x 46 cm), sygn. „Lit. S. Kulżenko Kijów”. Oprawa z epoki sygn. nalepką: „Warszawska Introligatornia Kijów. Kreszcz.”, płótno z tłoczoną na grzbiecie tytulaturą i ceną: „Cena 1 R. 80 k”, na licu tytulatura i barwna dekoracja o motywach kwiatowych. Drobne pęknięcia planu, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1475