0. Chodźko Ignacy. Obrazy litewskie. Serya 1 i 2. Wydanie nowe poprawne (Pisma Ignacego Chodźki. T. 1-2). Wilno 1875.
Chodźko Ignacy. Obrazy litewskie. Serya 1 i 2. Wydanie nowe poprawne (Pisma Ignacego Chodźki. T. 1-2). Wilno 1875. Nakładem i drukiem Józefa Zawadzkiego, s. 357, [2], 18,5 cm, opr. z epoki płsk ze złoc. napisem.
Zbiór gawęd kresowych Ignacego Chodźki (1794-1861). „Obrazy” mają często charakter wspomnieniowy i oddają niezmiernie plastycznie obraz społeczności szlacheckiej na Litwie schyłku epoki stanisławowskiej i pierwszych dziesięcioleci XIX w. Tom zawiera opowiadania: Domek mojego Dziadka; Boruny; Śmierć mojego Dziadka; Samowar; Powrót dziedzica; Brzegi Wilii; Ranek przed ślubem. Przetarcia skóry oprawy, wewnątrz stan dobry.
Ilośc odsłon: 1442