0. Bayger Jan Aleksander. Powiat trembowelski. Szkic geograficzno-historyczny i etnograficzny. Lwów 1899.
Bayger Jan Aleksander. Powiat trembowelski. Szkic geograficzno-historyczny i etnograficzny. Lwów 1899. Nakładem autora, s. VIII, 319, tabl. ilustr. 7 (w tym 1 rozkł.), mapa (litografia kolor., rozkł.), liczne ilustr. w tekście, 23 cm, opr. z epoki ppł. ze złoc.
Dzieje powiatu trembowelskiego (woj. tarnopolskie), opis miast i ich zabytków (m.in. Trembowla, Budzanów, Janów, Strusów), a także mniejszych miejscowości, zamków, ruin, szańców, okopów i mogił.
Dzieło zawiera również informacje etnograficzne (zwyczaje, wierzenia, ubiory i stroje, obrzędy). Na końcu litografowana mapa powiatu (50 x 60 cm). Otarcia opr., niewielkie zabrudzenia marginesów, podklejone rozdarcie mapy. Stan ogólny dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1640