0. Pawlica Władysław. W górach. Album ze zdjęć fotograficznych. Wydanie w X-tą rocznicę jego zgonu. Z przedmową i objaśnieniami do fotografii Walerego Goetla. Kraków 1929
Pawlica Władysław. W górach. Album ze zdjęć fotograficznych. Wydanie w X-tą rocznicę jego zgonu. Z przedmową i objaśnieniami do fotografii Walerego Goetla. Kraków 1929, nakład własny, druk i rotograwiura Drukarni Narodowej w Krakowie, s. 30, fot. 71 (w tym 2 rozkł.), 20,0 x 27 cm, opr. pł., zach. oryg. okł. brosz.
Album nastrojowych zdjęć ukazujących piękno Tatr. Na kilku fotografiach taternicy oraz pasterze wypasający owce. Autorem fotografii jest Władysław Pawlica (1886-1919), petrograf i mineralog, pracujący na Uniwersytecie Jagiellońskim, wielki miłośnik narciarstwa, taternictwa i turystyki. Oferowany
album uznawany jest za jeden z najciekawszych i najbardziej wartościowych albumów tatrzańskich (W. Paryski, Wielka Encyklopedia Tatrzańska). Wstęp (z biogramem Pawlicy) oraz szczegółowy opis fotografii pióra Walerego Goetla (1889-1972), późniejszego rektora AGH, badacza geologii Tatr. Na karcie tyt. wpis własnościowy oraz pieczątki Władysława Jastrzębskiego. Tablice rozkładane podklejone, nieznaczne zabrudzenia, oprawa wtórna, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1064