0. Pamiętnik Muzyczny Warszawski wydawany przez Józefa Cichockiego. Tom I. Warszawa 1835/1836.
Pamiętnik Muzyczny Warszawski wydawany przez Józefa Cichockiego. Tom I. Warszawa 1835/1836. Nakładem wydawcy w drukarni przy ulicy Elektoralnej n. 744, s. [6], 110, 25,5 cm, opr. z epoki płsk.
Komplet numerów czasopisma muzycznego wydawanego w Warszawie w latach 1835-1836 przez hrabiego Józefa Cichockiego (ok. 1783-1845), muzyka-amatora, organizatora życia muzycznego w latach po powstaniu listopadowym. Cichocki prowadził znany salon artystyczny, w którym koncertował m.in. Fryderyk Chopin. Każdy z numerów pisma zawierał szczegółowe omówienie wydarzeń z życia muzycznego Warszawy oraz prowincji, wiadomości z zagranicy (głównie z Paryża), recenzje (tu m.in. recenzja koncertu e-moll Chopina), a także nuty kompozycji artystów polskich i obcych. Do oferowanego egzemplarza dołączono „Uwiadomienie” – kartę z informacją o zamierzeniach wydawcy. Karta tytułowa nr 1 autorstwa „sztycharza muzycznego” Antoniego Płacheckiego. Oprawa z epoki, płsk ze złoc. i dwoma szyldzikami z tyt. Otarcia oprawy, drobne ubytki grzbietu, wewnątrz kilka kart naddartych, drobne zabrudzenia.
Ilośc odsłon: 920