0. Kurpiński Karol. Wykład systematyczny zasad muzyki na klawikord. Dzieło ofiarowane Towarzystwu Królewskiemu Warszawskiemu Przyjaciół Nauk przez Karola Kurpińskiego. Warszawa 1818
Kurpiński Karol. Wykład systematyczny zasad muzyki na klawikord. Dzieło ofiarowane Towarzystwu Królewskiemu Warszawskiemu Przyjaciół Nauk przez Karola Kurpińskiego. Warszawa 1818. Wydane kosztem Fr. Klukowskiego, s. VI, 64, nuty w tekście, 22,0 x 30,5 cm, opr. z epoki płsk.
Wydanie 1. K. tyt. i zasadniczy tekst w całości sztychowane. Podręcznik gry na klawikordzie opracowany przez Karola Kurpińskiego (1785-1857), wybitnego kompozytora, dyrektora muzycznego Teatru Narodowego, autora muzyki do słynnej „Warszawianki”. Podpisy własnościowe z epoki. Oprawa z epoki, płsk, z naklejonym na lico miedziorytowym szyldzikiem z odręcznym napisem: „Nóty”. Oprawa podniszczona (ubytki okleiny pap. na licu), brak karty ze str. VII/VIII, część kart z ubytkami (uzupełnionymi; z ubytkiem tekstu na k. 19/20, 61/62), gdzieniegdzie przybrudzenia. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1007