0. Cutler Uriel Waldo. O królu Arturze i rycerzach okrągłego stołu. Według [Thomasa] Malory’ego „Morte Darthur” opowiedział..., a przełożyła Felicja Kruszewska. Lwów 1937
Cutler Uriel Waldo. O królu Arturze i rycerzach okrągłego stołu. Według [Thomasa] Malory’ego „Morte Darthur” opowiedział..., a przełożyła Felicja Kruszewska. Lwów 1937. Państwowe Wydawnictwo Książek Szkolnych, s. [4], 239, [3], ilustr. w tekście (całostronicowe), 21 cm, opr. wyd. pł. z tłocz.
Słynna średniowieczna legenda o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu, napisana w XV w. przez Sir Thomasa Malory’ego, w opracowaniu amerykańskiego pisarza Uriela Waldo Cutlera (1854-1936). Ilustracje Michała Byliny, projekt okładki Wacław Siemiątkowski. Oprawa wydawnicza wykonana w zakładzie introligatorskim Józefa Legeżyńskiego we Lwowie: płótno niebieskie z tłoczoną tytulaturą i postaciami rycerzy na licu. Odbarwienia płótna na licu, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 924