0. Zimmer Bernard. Le Veau Gras. Comédie inédite en 4 actes. Corbeil (S.-et-O.), 28 Août 1924
Zimmer Bernard. Le Veau Gras. Comédie inédite en 4 actes. Corbeil (S.-et-O.), 28 Août 1924, s. [6], 115-210, [4] 18,5 cm, luksusowa opr. z epoki, sk. ze złoc.
Pierwsza sztuka teatralna w dorobku Bernarda Zimmera (1893-1964) – francuskiego pisarza, autora scenariuszy do kilkudziesięciu filmów (w latach 1932-1956), która była przedmiotem adaptacji filmowej w 1939 r. w reżyserii Serge’a de Poligny. Na karcie poprzedzającej tekst sztuki odręczna dedykacja autora: „à Jean Sarment, éleveur du „veau gras”, à marguerite aussi, avec toute mon affection. Decembre 1924”. Elegancka oprawa z epoki, w stylu art déco: pełna skóra cielęca, z złoc. liniaturą na licach i złoc. tyt. Sygnowana na tylnej wyklejce: „G. Schroeder” (suchy tłok). Twórczynią oprawy jest Germaine Schroeder (1889-1983) – wybitna francuska introligatorka, prywatnie żona autora. Wielkie uznanie uzyskała w latach w latach 20. XX w. jako twórczyni opraw, m.in. dla wielkiego francuskiego bibliofila Louisa Barthou, Jeana Cocteau, Coco Chanel. Była przyjaciółką Misi Godebskiej, córki rzeźbiarza Cypriana Godebskiego, której dom był miejscem spotkań wybitnych malarzy, takich jak Henri de Toulouse-Lautrec, Pierre-Auguste Renoir, Pablo Picasso. Egzemplarz częściowo nierozcięty. Nieznaczne otarcia oprawy, poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1030