0. Wójcicki Kazimierz Władysław. Przysłowia narodowe z wyjaśnieniem źródła początku oraz sposobu ich użycia. Okazujące charakter, zwyczaje i obyczaje, przesądy, starożytności i wspomnienia ojczyste. T. 1-3 (2 wol.) Warszawa 1830
Wójcicki Kazimierz Władysław. Przysłowia narodowe z wyjaśnieniem źródła początku oraz sposobu ich użycia. Okazujące charakter, zwyczaje i obyczaje, przesądy, starożytności i wspomnienia ojczyste. T. 1-3 (2 wol.) Warszawa 1830. Nakładem Hugues et Kermen, s. [4], 222, [2]; 290, [4]; [2], 247, [4], adl.
Wójcicki Kazimierz Władysław. Starożytne przypowieści z XV, XVI i XVII wieku. Warszawa 1836. Nakł. autora, s. [4], VI, [2], 240, [1], adl., 18 cm, jednolite opr. z epoki, płsk.
Poz. 1. Wydanie 1. Pierwsza drukowana książka w dorobku Kazimierza Władysława Wójcickiego (1807-1879) – historyka literatury, wydawcy. Dzieło dedykowane ks. Adamowi Czartoryskiemu. Praca zawiera w każdym tomie kilkadziesiąt przysłów (w układzie alfabetycznym) z obszernymi objaśnieniami. Poz. 2. Wydanie 1. Zbiór dawnych przypowieści i przysłów polskich, wyjętych m.in. z dzieł Rysińskiego (XVI w.) i Knapskiego (XVII w.), będący swoistego rodzaju uzupełnieniem wydanych przez autora „Przysłów narodowych”. Opr.: brązowe płsk z szyldzikami, na licach pap. marm. Nieaktualne noty własnościowe. Otarcia pap. opr. Wycięty fragment k. tyt. t. 2. Miejscami zabrudzenia i przebarwienia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 928