0. Wierzyński Kazimierz. Wielka Niedźwiedzica. Warszawa [i in.] 1923.
Wierzyński Kazimierz. Wielka Niedźwiedzica. Warszawa [i in.] 1923. Towarzystwo Wydawnicze „Ignis”, s. 78, [2], adl.:
Wierzyński Kazimierz. Wróble na dachu. Warszawa [i in.] 1921. Towarzystwo Wydawnicze „Ignis”, s. 86, [2], 17 cm, współopr., opr. z epoki pł. ze złoc.
Pierwsze wydania drugiego i trzeciego tomiku poetyckiego Kazimierza Wierzyńskiego (1894-1969) – poety, prozaika, eseisty, krytyka teatralnego, współtwórcy i czołowego przedstawiciela grupy „Skamander”. Oprawa z zakładu Roberta Jahody (nie sygnowana): płótno zielone ze złoceniami na licu, brzegi kart barwione, zachowane przednie okładki broszurowe obu tomików (Tadeusza Gronowskiego i Bohdana Pniewskiego). Niewielkie zaplamienia płótna oprawy, podpis własnościowy, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 916