0. Tuwim Julian. Cztery wieki fraszki polskiej. Wybór i wstęp... Przedmowa Aleksandra Brücknera. Warszawa 1937.
Tuwim Julian. Cztery wieki fraszki polskiej. Wybór i wstęp... Przedmowa Aleksandra Brücknera. Warszawa 1937. Wydawnictwo J. Przeworskiego, s. XXXI, 524, liczne ilustr., ozdobniki i finaliki w tekście, 22 cm, opr. luksusowa J. Filipowicza, skóra ze złoc. i tłocz., futerał ochronny.
Wydanie 1. Zbiór kilkuset fraszek polskich ułożonych chronologicznie począwszy od Reja, Sępa Szarzyńskiego i Kochanowskiego aż do Hemara, Tuwima i Słonimskiego, zebranych przez autora
z książek, czasopism i rękopisów. W zbiorze umieścił autor także pewną ilość fraszek nieprzyzwoitych, których nie wymienił nawet w indeksie: „nie wyodrębniłem tam... tych smakowitych rodzynek. Kto ciekaw musi całą książkę przeczytać, żeby pikantne kawałki wyłapać” (ze wstępu J. Tuwima). Układ graficzny według projektu Kazimierza Piekarskiego – wybitnego znawcy XVI-wiecznej książki polskiej, podobizny drzeworytów i zdobników wybrano z zasobów typograficznych najważniejszych polskich drukarni XVI i XVII w. Oprawa luksusowa Jerzego Filipowicza (sygnowana pieczątką): skóra jasnobrązowa ze złoceniami i tłoczeniami naśladującymi zdobnictwo opraw Radziszewskich, górny brzeg kart marmurkowany, zachowane okładki broszurowe, futerał ochronny. Ekslibris, stan bardzo dobry. Ładny i efektowny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 875