0. Sterne Laurence. Joryka podróż uczuciowa przez Francyją i Włochy. Z angielskiego [...] przełożył B[ogumił] W[isłocki], Lipsk 1845.
Sterne Laurence. Joryka podróż uczuciowa przez Francyją i Włochy. Z angielskiego [...] przełożył B[ogumił] W[isłocki], Lipsk 1845. Nakładem i czcionkami Breitkopfa i Haertla, frontispis (drzeworyt), s. 136, tabl. ryc. 12 (drzeworyty), 24 cm, opr. z epoki, płsk.
Przekład słynnej powieści Laurence’a Sterne’a (1713-1768), wybitnego angielskiego pisarza i działacza politycznego. Autor uznawany jest za twórcę sentymentalizmu – prądu literackiego, który został nazwany od tytułu oferowanego utworu (ang. „A sentimental journey...”). Wydane krótko przed śmiercią pisarza dzieło zyskało wielką popularność, jeszcze w XVIII w. doczekało się kilkunastu wydań w różnych językach. Drzeworytowe ilustracje autorstwa Tony’ego Johannota (1803-1852), francuskiego rytownika, malarza i ilustratora. Opr.: brązowy płsk, na licach pap. marm. Otarcia opr., miejscami zaplamienia i przebarwienia, ostatnia k. podklejona, poza tym stan dobry
Ilośc odsłon: 885