0. Steffen Augustyn. Zbiór polskich pieśni ludowych z Warmji. Wstępem zaopatrzyli Jan St. Bystroń oraz Kazimierz Nitsch. [T. 1]. [Poznań] 1931
Steff en Augustyn. Zbiór polskich pieśni ludowych z Warmji. Wstępem zaopatrzyli Jan St. Bystroń oraz Kazimierz Nitsch. [T. 1]. [Poznań] 1931. Nakładem Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży Polskiej w Niemczech. Czcionkami Drukarni Uniwersytetu Poznańskiego, s. XVIII, [2], 252, 19,5 cm, opr. z epoki skóra ze złoc. na grzbiecie i licu.
Pierwszy tom antologii polskiej pieśni ludowej na Warmii (dwa pozostałe tomy ukazały się w latach 1934 i 1937). Obejmuje ponad 200 pieśni powszechnych, obrzędowych i zawodowych. Oprawa luksusowa wykonana w introligatorni Rolniczej Drukarni Nakładowej w Poznaniu kierowanej przez Jana Kuglina (sygnowana nalepką): skóra granatowa, grzbiet podzielony na cztery pola, w jednym polu złocona tytulatura, w pozostałych polach oraz w zwierciadłach obu okładek złocone ozdobniki kwiatowe. Niewielkie przetarcia i zaplamienia oprawy, nieaktualne pieczątki własnościowe, poza tym stan dobry. Ładna oprawa.
Ilośc odsłon: 926