0. Słowacki Juliusz. Wybór pism. Z portretem autora. Wyboru dokonał Ferdynand Hoesick. Warszawa 1898
Słowacki Juliusz. Wybór pism. Z portretem autora. Wyboru dokonał Ferdynand Hoesick. Warszawa 1898. Nakład Gebethnera i Wolff a, s. [4], 500, portret 1, 11 cm, opr. wyd. skóra ze złoceniami na grzbiecie i obu okładkach, brzegi kart złoc.
Miniaturowe wydanie pism Juliusza Słowackiego. Zawiera wiersze ulotne, fragmenty poematów (Beniowski, Król Duch), fragmenty z dramatów (Maria Stuart, Mazepa, Balladyna, Lilla Weneda). Oprawa wydawnicza: skóra czerwona ze złoconą tytulaturą na grzbiecie i licu oraz florystycznymi zdobieniami na grzbiecie i obu okładzinach. Nieaktualne zapiski własnościowe, poza tym stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 911