0. Słowacki Juliusz. Liryki. Wyboru dokonał Artur Górski. Warszawa-Kraków [1912]
Słowacki Juliusz. Liryki. Wyboru dokonał Artur Górski. Warszawa-Kraków [1912]. Gebethner i Wolff , s. [4], 206, [1], 15,5 cm, luksusowa opr. wyd. J. Recmanika, skóra brązowa ze złoc.
Zbiór liryków Juliusza Słowackiego. Zawiera m.in. utwory: Testament mój; Duma o Wacławie Rzewuskim; Grób Agamemnona; Na sprowadzenie prochów Napoleona; Odpowiedź na Psalmy Przyszłości; ponadto fragmenty Kordjana, Beniowskiego, Króla Ducha. Luksusowa oprawa wydawnicza wykonana przez Jana Recmanika (sygnowana ślepym tłokiem na tylnej okładce: „J. Recmanik. Warszawa”): skóra w kolorze brązowym, na licu złocona tytulatura i tłoczony na ślepo skarabeusz. Otarcia i zaplamienia skóry na krawędziach, niewielkie naddarcie górnej krawędzi grzbietu, skóra na grzbiecie lekko spękana, blok w kilku miejscach poluzowany, poza tym stan dobry, egzemplarz nieobcięty. Rzadki wariant oprawy wydawniczej.
Ilośc odsłon: 880