0. Siemieński Lucjan. Kilka rysów z literatury i społeczeństwa od roku 1848-1858. T. 1-2 (w 2 wol.). Warszawa 1859
Siemieński Lucjan. Kilka rysów z literatury i społeczeństwa od roku 1848-1858. T. 1-2 (w 2 wol.). Warszawa 1859. Nakład i własność Gustawa Gebethnera i Spółki, s. VIII, 406, [2]; 439, [3], 17,5 cm, jednolita opr. z epoki płsk ze złoc.
Dwa tomy szkiców literackich Lucjana Siemieńskiego (1807-1877) – pisarza, uczestnika powstania listopadowego. W treści m.in.: Tradycje szlacheckie i koloryt miejscowy w powieściach; Szkice z wędrówki po Ukrainie Tadeusza Padalicy; Charakter poezji ukraińskiej; Pamiętniki Ewy Felińskiej; Powieść Jana Potockiego; Monografie historyczne i archeologia – Cmentarz Powązkowski i Wzory sztuki średniowiecznej; Słownik malarzów Rastawieckiego i Pieśń ludu Kolberga; Improwizowana literatura i podróże historyczne Niemcewicza; Pisma periodyczne i Teka Wileńska. Oprawa jednolita z epoki: półskórek brązowy ze złoceniami na grzbiecie, brzegi kart marmurkowane. Niewielkie przetarcia kartonu opraw na krawędziach, nieaktualne pieczątki własnościowe, poza tym stan dobry. Ładny komplet.
Ilośc odsłon: 915