0. Schulz Bruno. Sanatorium pod Klepsydrą. Ilustracje autora. Warszawa 1937.
Schulz Bruno. Sanatorium pod Klepsydrą. Ilustracje autora. Warszawa 1937. Towarzystwo Wydawnicze „Rój”, s. 262, [2], ilustr. w tekście (w tym całostronicowe), 20,5 cm, opr. współcz., płsk ze złoc.
Wydanie 1. Egzemplarz numerowany (nr 878). Drugi po „Sklepach cynamonowych” zbiór opowiadań Brunona Schulza (1892-1942) – prozaika, eseisty, grafi ka, zamordowanego przez Niemców w Drohobyczu. W skład zbioru wchodzą utwory drukowane na łamach czasopism literackich w latach 1934-
1936, a także opowiadanie „Noc lipcowa” powstałe w 1928 r. Książka ozdobiona 33 ilustracjami wykonanymi przez autora (w tym całostronicowymi). Rok po ukazaniu się książki Schulz został odznaczony Złotym Wawrzynem Polskiej Akademii Literatury. Efektowna oprawa współczesna wykonana przez Marka Świdę (sygnowana ślepym tłokiem), półskórek brązowy, na grzbiecie złocona tytulatura. Nieaktualne pieczątki własnościowe (w tym kilka na marginesach kart). Kilka drobnych plamek, poza tym stan bardzo dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 902