0. Rzepecka Helena. Ojczyzna w piśmie i pomnikach. Ilustrowane dzieje piśmiennictwa polskiego. Wydanie pierwsze. T. 1-2 (w 2 wol.). Poznań
Rzepecka Helena. Ojczyzna w piśmie i pomnikach. Ilustrowane dzieje piśmiennictwa polskiego. Wydanie pierwsze. T. 1-2 (w 2 wol.). Poznań b.r. Nakładem Wielkopolskiej Księgarni Nakładowej Karola Rzepeckiego, Skład Główny w Warszawie M. Szczepkowski, s.[6], 447; [6], 506, [6], tabl. barwnych 10 (chromolitografie), liczne ilustr. w tekście, 27 cm, opr. wyd. pł. ze złoc. i bogatymi tłocz.
Wydanie 1. Bogato ilustrowana historia literatury polskiej od czasów najdawniejszych do początku XX wieku. W tekście i na barwnych tablicach liczne ilustracje, portrety, autografy, faksymilia kart tytułowych druków. Bogato zdobiona oprawa wydawnicza: płótno fi oletowe, na licu kompozycja przedstawiająca żaka spoglądającego przez okno na Wawel, okno ozdobione kolorowymi witrażami z polskim Orłem i litewską Pogonią. Brak 10 tablic (po 5 w każdym tomie). Na pierwszej pustej karcie odręczna dedykacja dla nauczyciela z 1918 roku. Przybrudzenia i podklejenie wyklejek, poluzowanie bloku, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 880