0. Pieśni polskie. Wydanie czwarte powiększone. Kraków 1892.
Pieśni polskie. Wydanie czwarte powiększone. Kraków 1892. Nakładem K. Bartoszewicza, s. 224, 11,5 cm, opr. wyd. pł. ze złoc. i tłocz.
Antologia polskich pieśni i utworów patriotycznych. W tomie zamieszczono m.in. pieśni: Śpiew legionistów z roku 1798; Boże coś Polskę; Pieśń Konfederatów Barskich; Pieśń ułanów; Kosyniery; Marsz Mierosławskiego. W części końcowej wybór utworów patriotycznych Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Stefana Garczyńskiego, Seweryna Goszczyńskiego, Konstantego Gaszyńskiego. Oprawa wydawnicza: płótno czerwone, wzdłuż grzbietu tłoczona tytulatura, na licu złocona tytulatura i srebrny orzeł. Stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 942