0. Lorentowicz Jan. Polska pieśń miłosna. Antologia. Z 12 reprodukcyami obrazów artystów polskich. Warszawa [1912]
Lorentowicz Jan. Polska pieśń miłosna. Antologia. Z 12 reprodukcyami obrazów artystów polskich. Warszawa [1912]. Nakład Gebethnera i Wolff a, s. [4], XI, [3], 15-479, [1], tabl. ilustr. 12, 20,5 cm, luksusowa opr. wyd. skóra ze złoc. na grzbiecie i licu, górny brzeg kart złoc.
Antologia najpiękniejszych polskich tekstów miłosnych. Zawiera utwory poetyckie m.in.: Kochanowskiego, Niemcewicza, Malczewskiego, Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego, Norwida, Asnyka, Kasprowicza, Wyspiańskiego, Leśmiana, Staff a, Makuszyńskiego. Książka ozdobiona reprodukcjami obrazów wybitnych artystów polskich. Luksusowa oprawa wydawnicza wykonana w warszawskiej introligatorni Jana Franciszka Pugeta i Leonarda Jerzyny (sygnowana ślepym tłokiem): miękka skóra brązowa marmurkowana, na grzbiecie i licu złocenia, górny brzeg kart złocony, papier wyklejek marmurkowany, zachowana przednia okładka broszurowa. Zaplamienia i naddarcia skóry na grzbiecie, blok poluzowany, jedna składka luzem. Rzadki wariant oprawy wydawniczej.
Ilośc odsłon: 922