0. Lantier Étienne François de. Podróże Antenora po Grecyi i Azyi z wiadomościami o Egipcie. Rękopism grecki znaleziony w Herkulanum tłumaczony na język francuski. T 1-5 (w 5 wol.). Kraków 1808
Lantier Étienne François de. Podróże Antenora po Grecyi i Azyi z wiadomościami o Egipcie. Rękopism grecki znaleziony w Herkulanum tłumaczony na język francuski. T 1-5 (w 5 wol.). Kraków 1808. Druk Gröblowska, s. IX, [6], 361, [4]; [2], 371, [3]; [2], 363, [4]; 343, [4]; [2], 313, [4], 17 cm. tabl. ryc. 5 (miedzioryty), opr. z epoki płsk ze złoc. i tłocz.
Z księgozbioru Celińskich z Cekowa (ekslibris heraldyczny „Księgozbiór Celińskich z Cekowa oraz pieczęć sygnetowa z monogramem M. C. z koroną.) Pierwsze wydanie polskie w tłumaczeniu Józefa Girtlera. Powieść E. F. Lantiera (1734-1826), przyniosła autorowi wielką popularność i była tłumaczona na wiele języków. Efektowna oprawa z epoki w brązowe półskórki marm. z szyldzikami ze złoconą tytulaturą i poprzeczne złocenia liniowe. Drobne pęknięcia sk. opr., ślady po owadach, poza tym stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 995