0. Konopnicka Marya. Pan Balcer w Brazylii. Wydanie nowe. Warszawa [1911].
Konopnicka Marya. Pan Balcer w Brazylii. Wydanie nowe. Warszawa [1911]. Nakład Gebethnera i Wolff a, s. [4], 460, 19,5 cm, opr. wyd. płsk ze złoc., górny brzeg kart złoc., zach. przednia okł. brosz.
Epicki poemat Marii Konopnickiej (1842-1910) – wybitnej poetki i nowelistki. Poemat o znaczeniu symbolicznym, ukazujący emigracyjną tułaczkę kowala Balcera, pokazujący męczeńską drogę ludu. Akcja rozgrywa się w dwóch wymiarach, druga opowieść to przypowieść o wędrówce narodu wybranego i micie ziemi obiecanej. Oprawa wydawnicza: półskórek brązowy marmurkowany, na grzbiecie i licu złocona tytulatura, górny brzeg kart złocony, pozostałe nieobcięte, zachowana przednia okładka broszurowa projektu Jana Bukowskiego. Niewielkie otarcia krawędzi grzbietu, pieczątka własnościowa i obca dedykacja, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 906