0. Kondratowicz Ludwik. Pisma epiczne i dramatyczne Władysława Syrokomli [pseud.]. T. 1-6 (z 9). Poznań 1868.
Kondratowicz Ludwik. Pisma epiczne i dramatyczne Władysława Syrokomli [pseud.]. T. 1-6 (z 9). Poznań 1868. M. Jagielski, s. [4], 272; [2], 245; [2], 237; [2], 274; [2], 266; [4], 244, 18,5 cm, opr. jednolita z epoki w 3 wol., płsk ze złoc. i tłocz.
Sześć tomów pism epicznych i dramatycznych Ludwika Kondratowicza, piszącego pod pseudonimem Władysław Syrokomla (1823-1862) – poety i tłumacza epoki romantyzmu. W tomach m.in. utwory: Margier; Urodzony Jan Dęboróg; Córa Piastów; Królewscy lutniści; Ułas; Nocleg hetmański; Chatka w lesie. W tomie pierwszym grzbiet oprawy podklejony, w tomie drugim brak kart ze stronami 181/182, 241-244, karta ze stroną 245 zdublowana z niewielkim ubytkiem, w tomie czwartym brak kart ze stronami 17-32 i 209-224, liczne nieaktualne pieczątki własnościowe.
Ilośc odsłon: 856