0. Kaczkowski Zygmunt. Annuncjata. Powieść historyczna z czasów Konfederacji Barskiej. T. 1-3 (3 wol.). Warszawa 1858
Kaczkowski Zygmunt. Annuncjata. Powieść historyczna z czasów Konfederacji Barskiej. T. 1-3 (3 wol.). Warszawa 1858. Nakładem S.H. Merzbacha, s. [4], 414; [2], 438; [4], 502, 17 cm, opr. jednolita z epoki płsk ze złoc.
Wydanie 1. Powieść historyczna Zygmunta Kaczkowskiego (1825-1896) – powieściopisarza, finansisty. Akcja powieści rozgrywa się w czasach Konfederacji Barskiej, bohater utworu – Józef Bierzyński – był postacią autentyczną, marszałkiem konfederacji sieradzkiej. Oprawa jednolita z epoki: półskórek brązowy ze złoceniami na grzbiecie, papier wyklejek marmurkowany. Nieaktualne pieczątki własnościowe, w tomie drugim ślady zawilgocenia na górnym marginesie początkowych kart, w tomie trzecim ślady zawilgocenia na bocznym marginesie końcowych kart, poza tym stan dobry. Ładny komplet.
Ilośc odsłon: 1110