0. Chmielowski Piotr. Adam Mickiewicz. Zarys biograficzno-literacki. Wydanie drugie, poprawione z dwoma portretami poety. T. 1-2 (2 wol.). Warszawa 1898.
Chmielowski Piotr. Adam Mickiewicz. Zarys biograficzno-literacki. Wydanie drugie, poprawione z dwoma portretami poety. T. 1-2 (2 wol.). Warszawa 1898. Nakład Gebethnera i Wolff a, s. [6], 427, portret 1; [4], 488, portret 1, 21 cm, opr. jednolita z epoki płsk ze złoc.
Obszerna monografia życia i twórczości Adama Mickiewicza, opracowana przez Piotra Chmielowskiego (1848-1904) – profesora Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie. Tom pierwszy obejmuje wydarzenia od czasów dzieciństwa do pobytu w Petersburgu 1828-1829, tom drugi opisuje okres od 1829 roku aż do śmierci, na końcu tomu drugiego wybór dokumentów. Jednolita oprawa z epoki: półskórek czerwony ze złoceniami na grzbiecie, papier okładek i wyklejek marmurkowany. Zaplamienia skóry oprawy w tomie drugim, bloki obu tomów podklejone taśmą, w obu tomach przetarcia na kartach tytułowych i portretach (ślady po prywatnych znakach własnościowych), wewnątrz stan dobry. Efektowna oprawa.
Ilośc odsłon: 1093