0. Żółkiewski Stanisław. Pisma [...] Kanclerza Koronnego i Hetmana. Wyd. August Bielowski. Lwów 1861
Żółkiewski Stanisław. Pisma [...] Kanclerza Koronnego i Hetmana. Wyd. August Bielowski. Lwów 1861. Nakł. W. Manieckiego, k. [6], s. LX, [1], 628, [3], portret (litografia), 22 cm, opr. późniejsza, ppł.
Zawiera m.in. „Początek i progres wojny moskiewskiej” (dzieło poświęcone rozpoczętej w 1609 r. wojnie polsko-rosyjskiej), mowy, listy i uniwersały hetmana w porządku chronologicznym. Wydawcą zbioru był August Bielowski (1806-1876) historyk, dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Lwowie, wydawca serii „Monumenta Poloniae Historica”. Otarcia opr., stan dobry.
Ilośc odsłon: 975