0. Załęski Stanisław. O masonii w Polsce od roku 1738 do 1822 na źródłach wyłącznie masońskich. Z 8-ma ilustracjami. Kraków 1889
Załęski Stanisław. O masonii w Polsce od roku 1738 do 1822 na źródłach wyłącznie masońskich. Z 8-ma ilustracjami. Kraków 1889. Druk W. L. Anczyca i Spółki, s. IV, 372, XXXVI, [2], ilustr. całostr. 8 (w ramach paginacji), 25 cm, opr. współcz. pperg. z szyldzikiem na grzbiecie.
Wydanie 1. Rozprawa Stanisława Załęskiego (1843-1908) – historyka Kościoła, pisarza znanego m.in. z monumentalnej syntezy „Jezuici w Polsce”. Autor scharakteryzował ogólne cele i znaczenie masonerii, przedstawił jej dzieje w Polsce do 1822 r. i opisał rytuały. W umieszczonym na końcu dodatku podano spis nazwisk członków najważniejszych lóż polskich wraz z pełnionymi przez nich funkcjami. Ilustracje przedstawiają rytuały i symbolikę masońską. Ubytki marginesów czterech pocz. i dwóch ostatnich kart fachowo podklejone, poza tym stan bardzo dobry
Ilośc odsłon: 900