0. Wydawnictwo imienia Stanisława Staszica
Ubaldus Bruno [właśc. Br. Zamorski] Wielkie Księstwo Warszawskie. Lwów 1890, s. 119; adl.:
Bunt hajdamaków na Ukrainie r. 1768. Lwów 1889, s. 62; adl.:
Intrygi dworskie. Szkic z czasów Augusta III. Lwów 1889, s. 91; adl.:
Zygmunt Sierakowski, naczelny wódz Żmudzi w r. 1863. Lwów 1891, s. 132. [1 s. podkl.]; adl.:
Wygnańcy. Karta z dziejów najnowszych. Lwów 1890, s. 77; adl.:
Przemówienia Kornela Ujejskiego 1863-1891, część I. Lwów 1892, s. 91, 17 cm, współopr. opr. płsk tytuł złocony na czerwonym polu.
Poz. 1. Opis czasów Księstwa Warszawskiego oparty o liczne cytaty, fragmenty dokumentów i relacji z epoki. Autor – Bronisław Zamorski (1831-1904), publicysta, dziennikarz, uczestnik powstania styczniowego. Poz. 2. Przebieg chłopsko-kozackiego buntu na Ukrainie w 1768 roku na tle Polski drugiej
połowy XVIII w. Poz. 3. Szkic w formie opowiadania o zwyczajach panujących w otoczeniu Augusta III, ze szczególnym wskazaniem na tytułowe intrygi. Przegląd osobistości ówczesnej Rzeczypospolitej. Poz. 4. Rewolucjonista, konspirator, przywódca powstania, wielki patriota. Oficer armii rosyjskiej wykształcony w Petersburgu. Interesował się ustawodawstwem karnym armii europejskich. Był za zniesieniem kar cielesnych w wojsku. Poz. 5. Dzieje Jana Tyssowskiego (1811-1857), uczestnika powstania listopadowego, dyktatora powstania krakowskiego (1846), aż po emigrację do Ameryki. Poz. 6. Zawiera treść 22 przemówień poety, zamieszczanych w pismach periodycznych w latach 1863-1891. Między innymi rocznicowe, wspomnieniowe: o Mickiewiczu, Goszczyńskim, Grottgerze. Nieaktualne pieczątki własnościowe. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 890