0. Śniadecki Jan. Pisma rozmaite. T. 1-4 (w 4 wol.). Wilno 1818-1822
Śniadecki Jan. Pisma rozmaite. T. 1-4 (w 4 wol.). Wilno 1818-1822. Nakładem i drukiem Józefa Zawadzkiego, s. VIII, 357, [1]; X, [6], 361, [1]; VIII, 401, [4]; XXIV, 492; 21 cm, opr. jednolita z epoki płsk ze złoc. na grzbiecie, brzegi kart prószone.
Wydanie 2. Cztery tomy pism Jana Śniadeckiego (1756-1830) – brata Jędrzeja, astronoma, matematyka, fizyka, geografa. Tom pierwszy zawiera „Żywoty uczonych Polaków” (Hugona Kołłątaja, Mikołaja Kopernika i Marcina Odlanickiego-Poczobutta). Tom drugi zawiera rozprawy naukowe (m.in.: o obserwacjach astronomicznych, o początkach nauk matematycznych, o języku narodowym w matematyce), tom trzeci „Listy i rozprawy w naukach”, tom czwarty „Rozprawy filozoficzne i filozofię ludzkiego umysłu”. Oprawa jednolita z epoki: półskórek jasnobrązowy, na grzbiecie złocona tytulatura i numeracja tomu, brzegi kart prószone. Nieznaczne przybrudzenia opraw, niewielkie ubytki grzbietu w tomie pierwszym. Nieaktualne wpisy własnościowe, kilka kart z delikatnymi przetarciami i zabrudzeniami, poza tym stan dobry. Ładny komplet.
Ilośc odsłon: 940