0. Szaniecki Jan Olrych. Rozprawy nad sprzedażą dóbr z Ordynacyi Myszkowskich. Warszawa 1825.
Szaniecki Jan Olrych. Rozprawy nad sprzedażą dóbr z Ordynacyi Myszkowskich. Warszawa 1825. W Drukarni Józefa Węckiego, s. [2], III, [1], 269, tabela 1 (rozkł.), 19 cm, okł. kart. z szyldzikiem.
Na karcie tytułowej odręczna dedykacja autora dla Piotra Wichlińskiego, senatora-kasztelana Królestwa Polskiego. Pierwsza część materiałów dotycząca sprzedaży dóbr ordynackich Józefa hr. Wielopolskiego (ordynacje Myszkowskich i Wielopolskich), opublikowanych przez Jana Olrycha Szanieckiego (1783-1840), który był odpowiedzialny za parcelację i sprzedaż tych dóbr i który nabył znaczną ich część. Do opublikowania materiałów przyczyniły się zastrzeżenia dotyczące ważności parcelacji zgłaszane przez Aleksandra Wielopolskiego. Dwie kolejne części (wymienione w rozwiniętym tytule) ukazały się w 1827 roku. Przetarcia i niewielkie ubytki kartonu oprawy, stan dobry, egzemplarz nieobcięty i w znacznej części nierozcięty.
Ilośc odsłon: 862