0. Skorowidz miejscowości Rzeczypospolitej Polskiej z oznaczeniem terytorjalnie im właściwych władz i urzędów oraz urządzeń komunikacyjnych oprac. komitet redakcyjny pod kierunkiem Tadeusza Bystrzyckiego. Przemyśl – Warszawa [1933]
Skorowidz miejscowości Rzeczypospolitej Polskiej z oznaczeniem terytorjalnie im właściwych władz i urzędów oraz urządzeń komunikacyjnych oprac. komitet redakcyjny pod kierunkiem Tadeusza Bystrzyckiego. Przemyśl – Warszawa [1933]. Wydawn. Książnicy Naukowej, tomy I-II (w 2 wol.), s. 1040; 1041 – 2085, nlb. 3, 31,5 cm, opr. ppł.
Monumentalne dzieło rejestrujące niemal wszystkie miejscowości Rzeczypospolitej Polskiej z uwzględnieniem stosunków administracyjnych, pocztowych, kolejowych, komunikacyjnych, sądowych i parafialnych. Pierwszorzędne źródło przy poszukiwaniach historycznych. Otarcia i drobne zaplamienia na
grzbiecie i krawędziach opr. Nieaktualne liczne pieczątki własnościowe. W tomie I jedna karta z minimalnym ubytkiem dolnego rogu, ze szkodą dla tekstu, kilka kart przedartych i podklejonych, ostatnia ze śladami ubytków. W tomie drugim kilka niewielkich podklejeń, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 845