0. Skarbek Fryderyk. Dzieje Księstwa Warszawskiego. Wydanie drugie pośmiertne przerobione przez autora w r. 1866
Skarbek Fryderyk. Dzieje Księstwa Warszawskiego. Wydanie drugie pośmiertne przerobione przez autora w r. 1866. T. 1-2 (Dzieje Polski. Cz. I). Poznań 1876. Nakładem J.K. Żupańskiego, s. X, [2], 222, [2]; [4], 218, [2]; oraz:
Skarbek Fryderyk. Królestwo Polskie od epoki początku swego do Rewolucyi Listopadowej. Wydanie pierwsze pośmiertne (Dzieje Polski. Cz. II). Poznań 1877. Nakład Księgarni J.K. Żupańskiego, s. XVIII, [2], 314, [2]; oraz:
Skarbek Fryderyk. Królestwo Polskie po Rewolucyi Listopadowej. Wydanie pierwsze pośmiertne (Dzieje Polski. Cz. III). Poznań 1877. Nakładem J.K. Żupańskiego, s. XIII, [3], 232, [2], 22,5 cm, opr. z epoki w dwa woluminy płsk ze złoc.
Syntetyczny zarys dziejów Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego napisany przez Fryderyka Skarbka (1792-1866) – historyka, ekonomistę, działacza społecznego, pisarza i pamiętnikarza. Przy pracy nad dziełem autor korzystał z prasy, druków urzędowych, pamiętników, relacji, oparł się także
na własnej znajomości epoki. „Dzięki darowi wielostronnego oceniania zjawisk dzieło Skarbka na okres lat stu narzuciło potomnym pogląd na Księstwo Warszawskie, zwłaszcza gdy idzie o jego dzieje wewnętrzne” (PSB, t. XXXVIII, s. 10). Jednolita oprawa z epoki w dwa woluminy: półskórek brązowy, grzbiet pięciopolowy, w dwóch polach złocona tytulatura i numeracja tomu, dodatkowo złocone ozdobniki. Nieaktualny podpis własnościowy. W ostatnim tomie brak portretu autora, poza tym stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 868