0. Skałkowski Adam Mieczysław. Fragmenty. Poznań 1928.
Skałkowski Adam Mieczysław. Fragmenty (Życiorysy Zasłużonych Polaków Wieku XVIII i XIX). Poznań 1928. Księgarnia Uniwersytecka, s. [4], 245, tabl. ilustr. 5, 24 cm, opr. z epoki skóra ze złoc.
Tom studiów historycznych Adama Skałkowskiego (1877-1951) – historyka, ucznia Szymona Askenazego, wybitnego napoleonisty, profesora Uniwersytetu Poznańskiego. Tom zawiera rozprawy: Chłopicki u schyłku doby napoleońskiej; Dzieje rozbitka legionowego; Z pamiętnika Adama Turny; Dwa epizody powstania wielkopolskiego r. 1794; Rok 1809; Rok 1812; Rok 1813; Rok 1814; Wspomnienie o Mickiewiczu; Echa wielkopolskie w „Panu Tadeuszu”; Koledzy Kościuszki w korpusie kadetów. Na tablicach portrety Józefa Chłopickiego, Amilkara Kosińskiego, Antoniego Madalińskiego, Adama Turny, Kazimierza Turny. Oprawa z epoki: skóra brązowa z subtelnymi złoceniami, górny brzeg kart złocony, papier wyklejek marmurkowany. Niewielkie pęknięcie dolnej krawędzi grzbietu, ubytek górnego marginesu karty tytułowej, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 819