0. Raczyński Kazimierz. Kodex dyplomatyczny Wielkiej Polski zawierający bulle papieżów, nadania książąt, przywileje miast, klasztorów i wsi od roku 1136 do roku 1597. Poznań 1840
Raczyński Kazimierz. Kodex dyplomatyczny Wielkiej Polski zawierający bulle papieżów, nadania książąt, przywileje miast, klasztorów i wsi od roku 1136 do roku 1597. Poznań 1840. B.w., s. [8], XXII, 273, tabl. ryc. 11 (staloryty), faksymile 8 (rozkł.), 25,5 cm, opr. z epoki pł. ze złoc.
Egzemplarz z księgozbioru bydgoskiego numizmatyka Stanisława Niewiteckiego (ekslibris). Tytuł i wstęp równolegle w języku polskim i po łacinie. Zbiór 170 dokumentów do historii Wielkopolski z lat 1136-1597, opracowany przez Kazimierza Raczyńskiego (1739-1824), wydany przez Edwarda Raczyńskiego (1786-1845) – historyka, mecenasa kultury, żołnierza napoleońskiego, właściciela księgozbioru i kolekcji dzieł sztuki w Rogalinie, zasłużonego wydawcy źródeł historycznych do historii Polski. Na tablicach podobizny zachowanych pieczęci z dokumentów. Oprawa po konserwacji zaplamiona i odbarwiona, na kartach miejscami niewielkie zabrudzenia i charakterystyczne zażółcenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 886