0. Polkowski Ignacy. Żywot Mikołaja Kopernika. Gniezno 1873.
Polkowski Ignacy. Żywot Mikołaja Kopernika. Gniezno 1873. Drukiem J. B. Langiego, s. [6], V, 356, 23,5 cm, opr. z epoki, płsk z bogatymi złoc., brzegi k. złoc.
Dzieło biograficzne poświęcone Mikołajowi Kopernikowi autorstwa Ignacego Polkowskiego (1833-1888)
historyka, członka Akademii Umiejętności. Polkowski był jednym z inicjatorów i organizatorów uroczystych obchodów 400-lecia urodzin Mikołaja Kopernika w 1873 r. i z tej okazji przygotował oferowaną publikację. Efektowna oprawa z epoki w wiśniowy półskórek bogato złocony, grzbiet sześciopolowy, w drugim polu tytulatura. Niewielkie zaplamienia opr., drobne przybrudzenia kart. Stan ogólny dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 879