0. Pamiętnik Warszawski czyli Dziennik Nauk i Umiejętności. 1815
Pamiętnik Warszawski czyli Dziennik Nauk i Umiejętności. 1815. Tom II (Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień). Warszawa 1815. Nakładem Zawadzkiego i Węckiego w Drukarni Rządowey, s. 479, [6], 19,5 cm, opr. współcz. płsk z szyldzikiem i złoc., papier wyklejek marm.
W tomie m.in.: Rzecz o czwartym groszu siostrom z pozostałości ojczystej przez braci udzielanym (J.W. Bandtkie); Rys chronologii religii, języka, nauk ludności Chińczyków (Stanisław hr. Potocki); Rachunki Decjusza wydatków króla Zygmunta Augusta; O rogu, sposobach farbowania go i użytku w rzemiosłach i handlu; Stanisława Trembeckiego Wiersz do króla Stanisława Augusta powracającego z podróży wołyńskiej roku 1787; Postrzeżenia w dziele Tadeusza Czackiego „O litewskich i polskich prawach” (Ignacy Potocki); O sposobach ratowania rażonego od piorunu człowieka i środkach uniknienia piorunu. Miejscami na kartach niewielkie ślady zawilgocenia, poza tym stan dobry, oprawa w stanie bardzo dobrym (patrz poz. następna).
Ilośc odsłon: 1599