0. Mohl Robert. Encyklopedia umiejętności politycznych. Przełożył doktor Antoni Białecki. T. 1-2 (w 1 wol.). Warszawa 1864-1865
Mohl Robert. Encyklopedia umiejętności politycznych. Przełożył doktor Antoni Białecki. T. 1-2 (w 1 wol.). Warszawa 1864-1865. Nakł. i druk S. Orgelbranda, s. XXV, 479, [6]; [2], s. 390, [8], 23 cm, opr. z epoki płsk z bogatymi złoc. na grzbiecie.
Na początku dzieła wprawiona karta z rękopiśmienną dedykacją tłumacza dla autora (w języku niemieckim). Obszerny podręcznik prawa państwowego, prawa międzynarodowego i nauk politycznych. Na grzebiecie tłoczony złotem superekslibris tłumacza „Białecki”. Antoni Białecki (1836-1912) – prof. prawa Szkoły Głównej Warszawskiej, publicysta oraz tłumacz. Elegancka oprawa z epoki w zielony półskórek, grzbiet podzielony zwięzami wypukłymi na pięć pól, w trzech polach zdobniki kasetonowe, w pozostałych polach tytulatura. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 878