0. Kutrzeba Stanisław. Charakterystyka państwowości polskiej. Wykłady powszechne Uniwersytetu Jagiellońskiego z cyklu „O państwie”. Kraków 1916
Kutrzeba Stanisław. Charakterystyka państwowości polskiej. Wykłady powszechne Uniwersytetu Jagiellońskiego z cyklu „O państwie”. Kraków 1916. Nakładem Księgarni G. Gebethnera i Sp., s. 64, [3]; adl.:
Kutrzeba Stanisław. Przeciwieństwa i źródła polskiej i rosyjskiej kultury. Lwów 1916. Nakładem Księgarni Polskiej B. Połonieckiego, s. 83, [1]; adl.:
Kutrzeba Stanisław. Sprawa polska w Królestwie Polskiem 1815-1915. Lwów 1916. Nakładem Księgarni Polskiej B. Połonieckiego, s. 74, [1], 20,5 cm, współopr., opr. z epoki ppł. ze złoc napisami na grzbiecie.
Trzy rozprawy historyczne Stanisława Kutrzeby (1876-1946) – historyka prawa, profesora Uniwersytetu
Jagiellońskiego, prezesa Polskiej Akademii Umiejętności. Oprawa sygnowana: „Introligator/J. Piłozow/
Wilno” (pieczątka). Niewielkie otarcia krawędzi oprawy, stan dobry.
Ilośc odsłon: 1192