0. Kubala Ludwik. Szkice historyczne. Serja I i II. Wydanie piąte (Dzieła Ludwika Kubali. T. II). Warszawa 1923
Kubala Ludwik. Szkice historyczne. Serja I i II. Wydanie piąte (Dzieła Ludwika Kubali. T. II). Warszawa 1923. Księgarnia Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, s. VI, [2], 442, [2], 24,5 cm, opr. z epoki płsk ze złoc. napisami na grzbiecie.
Egzemplarz z księgozbioru Wacława Tokarza (ekslibris) i kapitana Krzowskiego (pieczątki). Tom studiów historycznych Ludwika Kubali (1838-1918) – wybitnego historyka, pisarza, publicysty, kierownika Biblioteki Pawlikowskich we Lwowie. Zawiera m.in. rozprawy: Oblężenie Lwowa w roku 1648; Oblężenie Zbaraża i pokój pod Zborowem; Poselstwo Puszkina w Polsce; Bitwa pod Beresteczkiem; Kostka-Napierski; Proces Radziejowskiego; Pierwsze „Liberum veto”; Wyprawa żwaniecka. W. Tokarz (1873-1937) – pułkownik, historyk wojskowości, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Oprawa po niewielkiej konserwacji, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1116