0. Księga adresowa Polski (wraz z W. M. Gdańskiem) dla handlu, przemysłu, rzemiosł i rolnictwa 1929
Księga adresowa Polski (wraz z W. M. Gdańskiem) dla handlu, przemysłu, rzemiosł i rolnictwa 1929. Warszawa b.r. [1929]. Towarzystwo Reklamy Międzynarodowej. Drukiem Zakładów Graficznych „Bibljoteka Polska” w Bydgoszczy, k. [6], s. LXXXVIII, 2560, 29,5 cm, opr. pł. z tłocz. i złoc., na obcięciu bloku nadrukowane reklamy.
Księga adresowa opracowana i wydana przez Towarzystwo Reklamy Międzynarodowej. Egzemplarz opatrzony pieczątką wydawnictwa i jej katowickiego oddziału. Zawiera spis instytucji, firm i przedsiębiorstw, sklepów, warsztatów, zakładów etc. z podaniem adresów (i w niektórych wypadkach telefonów). W tekście i na dodatkowych kartach znalazły się liczne reklamy, nierzadko kunsztowne graficznie. Wydawnictwo jest wspaniałym źródłem do historii gospodarczej, administracji, topografii i genealogii II Rzeczypospolitej. Na bloku nadrukowano reklamy. Zabrudzenia i przetarcia oprawy, nadpęknięcia grzbietu, ślady wzmocnienia płótnem. Brak stron 2345-2360 (ze skorowidza do spisu branż). Niewielkie naderwania kilkudziesięciu stron. Kilka kart z minimalnymi ubytki marginesów, fachowo wzmocnionymi, w kilku miejscach z nieznaczną szkodą dla tekstu, zaplamienia papieru. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1153