0. Korzon Tadeusz. Dola i niedola Jana Sobieskiego 1629-1674. Wyd. 2. Tom 1-3 (w trzech wol.). Kraków 1898
Korzon Tadeusz. Dola i niedola Jana Sobieskiego 1629-1674. Wyd. 2. Tom 1-3 (w trzech wol.). Kraków 1898. Nakł. AU, s. VIII, 586, IX-X, tabl. genealog. 3 (rozkł.); s. VI, [1], 446; s. VII, 542, [1], mapa (rozkł.), 23 cm, opr. z epoki płsk z tłocz. i złoc.
Jedno z podstawowych opracowań dotyczących króla Jana III Sobieskiego. Biografia, oparta o niezwykle szeroki materiał źródłowy, doprowadzona do jego elekcji na króla Polski. Na końcu mapa Polski z zaznaczonymi marszami hetmańskimi Jana Sobieskiego. Niewielkie odbarwienia pł. okładek, naderwanie 1 tabl., poza tym stan bardzo dobry. Efektowna oprawa z epoki w brązowe półskórki ze złoconą tytulaturą. Ładny egzemplarz. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1029