0. Kiliński Teodor. Dzieje narodu polskiego. Z tablicą chronologiczną aż do naszych czasów dla użytku młodzieży. Z dodatkiem jeografii i mapy dawnej Polski. (Piąte poprawne wydanie). Poznań 1872
Kiliński Teodor. Dzieje narodu polskiego. Z tablicą chronologiczną aż do naszych czasów dla użytku młodzieży. Z dodatkiem jeografii i mapy dawnej Polski. (Piąte poprawne wydanie). Poznań 1872. Nakładem i czcionkami N. Kamieńskiego i Spółki, s. [4], 318, [4], mapa (litografia), 21 cm, opr. z epoki płsk.
Opracowanie poświęcone historii Polski oraz geografi i ziem polskich w najszerszych historycznie granicach. Obejmuje czasy od „Polski wojującej i podbijającej (od r. 850 do 1138)” poprzez „Polskę kwitnącą” aż po „Polskę upadającą i nastanie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego”. Tablica chronologiczna doprowadzona do 1867 roku. Mapka przedstawia Polskę w granicach z 1772 r. Nieaktualne wpisy własnościowe. Niewielkie ubytki skóry grzbietu, miejscami rdzawe plamki, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 887