0. Janik Michał. Dzieje Polaków na Syberji. Z 23 ilustracjami. Kraków 1928
Janik Michał. Dzieje Polaków na Syberji. Z 23 ilustracjami. Kraków 1928. Nakładem Krakowskiej Spółki Wydawniczej, s. VIII, 472, tabl. ilustr. 16, 20 cm, opr. z epoki ppł. z tłocz. na grzbiecie.
Dzieje polskich zesłańców na Syberii od czasów pierwszych zesłań po upadku konfederacji barskiej aż do roku 1923, kiedy na Syberii przebywało jeszcze ok. 200 tys. Polaków. Zawiera m.in. rozdziały: Opisanie Syberii; Pierwsi Polacy na Syberii; Od Batorego do wielkiej wojny północnej; Od konfederacji barskiej do wyprawy na Moskwę; Grupa orenburska; Powstanie polskie nad Bajkałem; Pamiętniki wygnańców za rok 1863; Ruch rewolucyjno-społeczny przed wojną światową; Syberia w twórczości ogólnopolskiej. Oprawa sygnowana tłokiem na tylnej okładzinie: „Piotr Grzywa, Introligator, Kraków”. Komplet ilustracji. Zabrudzenia okładek, zaklejone wpisy własnościowe, wewnątrz stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1050