0. [Gloger Zygmunt]. Księga rzeczy polskich. Kraków 1898
[Gloger Zygmunt]. Księga rzeczy polskich. Kraków 1898. Druk W. L. Anczyca i Spółki, s. [2], 537, 20,5 cm, opr. z epoki, płsk.
Słownik zbierający hasła dotyczące Polski, polskiej historii i zwyczajów opracowany przez Zygmunta Glogera (1845-1910) – wybitnego etnografa, folklorystę i badacza „starożytności krajowych”. W tekście rycina pola elekcyjnego. Opr.: brązowy płsk, na licach pł. Drobne otarcia opr., na k. miejscami zażółcenia. Poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 906