0. Chłędowski Kazimierz. Historye neapolitańskie wieku XIV-XVIII. Kraków-Lwów [1917]
Chłędowski Kazimierz. Historye neapolitańskie wieku XIV-XVIII. Kraków-Lwów [1917], Nakładem Gebethnera i Wolff a, s. [4], 584, tabl. ilustr. 33 (34 ilustracja znajdowała się na okładce), 22,5 cm, opr. z epoki płsk z tłocz., brzegi kart barwione.
Wydanie 1. Pięknie wydana, bogato ilustrowana monografia historyczna poświęcona kulturze Neapolu
autorstwa Kazimierza Chłędowskiego (1843-1920) – historyka, powieściopisarza, eseisty. Oprawa luksusowa: na grzbiecie w środkowym polu, tłoczone wizerunki orłów, pozostałe dwa zdobione poziomym kanelowaniem, brzegi kart barwione. Oprawa po konserwacji, na górnych marginesach karty tytułowej i przedtytułowej uzupełnione wycięte ubytki, brak okładki broszurowej, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1146