0. Brückner Aleksander. Encyklopedia staropolska. T. 1-2 (w 1 wol.). Warszawa 1939
Brückner Aleksander. Encyklopedia staropolska. T. 1-2 (w 1 wol.). Warszawa 1939. Nakładem Księgarni Trzaski, Everta i Michalskiego, s. VI, 478 (kolumn 956), tabl. ilustr. 18; [4], 535 (kolumn 1070), tabl. ilustr. 17, liczne ilustr. w tekście, 28,5 cm, opr. skóra z tłocz. i złoc.
Wszechstronny obraz życia codziennego i kultury dawnej Rzeczypospolitej z bogatym materiałem ilustracyjnym zebranym przez Karola Estreichera, zawierający opisy obyczajów staropolskich, literatury, architektury, strojów, broni, pomników, portretów, dzieł sztuki, dokumentów, rycin, map. Aleksander Brückner (1856-1939), historyk języka, literatury i kultury polskiej, slawista, edytor. Odkrywca
i wydawca najstarszych zabytków piśmiennictwa polskiego, m.in. „Kazań Świętokrzyskich” (1891), „Rozmyślań przemyskich” (1907). Współpracował z wieloma periodykami, autor ponad 1500 publikacji. Oprawa Jerzego Budnika (sygn. Introligator Jerzy Budnik): czerwona skóra bogato zdobiona, grzbiet pięciopolowy ze zwięzami. Na grzbiecie i okładzinie przedniej złocona tytulatura i ozdobniki, brzegi
kart barwione i zdobione złotem. Brak 3 barwnych plansz zastąpionych kopiami, w tomie I – jednej, w t. II – dwóch, poza tym stan dobry. Efektowny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1181