0. Bronikowski Ksawery. Pamiętniki polskie. Tom 1 (z 3). Paryż 1844
Bronikowski Ksawery. Pamiętniki polskie. Tom 1 (z 3). Paryż 1844. W Drukarni Lacour i Cie, s. [4], 288 (brak s. 193-241), 22,5 cm, opr. współcz. płsk ze złoc., zach. przednie okł. brosz.
Wydanie 1. Egzemplarz z Muzeum Polskiego w Rapperswilu (pieczątka). Pierwszy tom zbioru pamiętników do historii Polski XIX wieku, wydanych przez Ksawerego Bronikowskiego (1796-1852) – redaktora, publicystę, działacza niepodległościowego. Zawiera m.in.: Pamiętniki kasztelana Narcyza Olizara; Pamiętniki Andrzeja Przyałgowskiego; Pamiętniki Michała Jackowskiego; Pamiętniki Józefa Zienkowicza; Niektóre szczegóły z życia pułkownika Władysława Podczaskiego; Józef Reitzenheim. Oprawa wykonana w introligatorni „Librarium” (sygnowana nalepką). Brak zeszytu 5 ze stronami 193-241, karta tytułowa i przedtytułowa wstawione na początku zeszytu 6, okładka broszurowa zeszytu 1 podklejona i uzupełniona, na kartach miejscami zaplamienia i stare ślady zawilgocenia, oprawa w stanie bardzo dobrym. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1182