0. Bobrzyński Michał. Wskrzeszenie Państwa Polskiego. Szkic historyczny. T. 1-2 (w jednym wol.). Kraków 1920-1925
Bobrzyński Michał. Wskrzeszenie Państwa Polskiego. Szkic historyczny. T. 1-2 (w jednym wol.). Kraków 1920-1925. Krakowska Spółka Wydawnicza, s. [4], 238, [2]; 300, 20,5 cm, współopr. płsk ze złoc.
Szczegółowe dzieje polityczne okresu walki o niepodległość i utrwalania powojennych granic Polski, autorstwa Michała Bobrzyńskiego, wybitnego historyka i działacza politycznego. Tom pierwszy (1914-1918) obejmuje wydarzenia I wojny światowej, tom drugi (1918-1923) charakteryzuje konflikty wewnętrzne o przejęcie władzy oraz boje w obronie niepodległości i uznania granic. Elegancka oprawa z epoki w brązowy półskórek z tyt. i złoc. na grzbiecie. Nieaktualny podpis własnościowy. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz
Ilośc odsłon: 1331