0. Bandurski Władysław. Jadwiga. Święta Królowa na polskim tronie. Opowieść dziejowa w trzech tomach. Bytom 1911
Bandurski Władysław. Jadwiga. Święta Królowa na polskim tronie. Opowieść dziejowa w trzech tomach. Bytom 1911. Nakład i druk „Katolika”, s. 383, tabl. ilustr. barwnych 11, 28 cm, opr. pł. wyd. z tłocz. i złoc. na grzbiecie i licu, brzegi kart barwione.
Pięknie wydana, zbeletryzowana biografia Jadwigi, królowej Polski. Każda strona tekstu ujęta w bogato zdobioną ornamentalną ramkę. Ozdoby drukarskie Jana Bukowskiego. Jedenaście ilustracji barwnych wg obrazów Piotra Stachiewicza. Oprawa sygnowana : „Introligatornia Katolika”. Niewielkie przybrudzenia i przetarcia pł. opr., poza tym stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1029